Proceduros
Gydytojai
Naujienos

Ortodontinis gydymas

Koreguojama netaisyklinga dantų padėtis ir sąkandis breketais ar kitomis priemonėmis, todėl  pagerinama kramtymo funkcija ir šypsenos estetika.
Kas yra ortodontinis gydymas
Tai gydymas suaugusiems ir vaikams, kurio metu koreguojama netaisyklinga dantų padėtis, gydomas sąkandis, pagerinama kramtymo funkcija ir šypsenos estetika. Verta pabrėžti, kad ortodontinis gydymas ne tik koreguoja šypseną, bet ir padeda išvengti dantų traumos ir ėduonies. Ši procedūra tinka ir ruošiant dantis protezavimui. Taip pat gali būti naudojama ir kaip periodontologinio gydymo priemonė.
Kada pradėti ortodontinį gydymą?
  • Pirmasis apsilankymas pas gydytoją – ortodontą rekomenduojamas 7-8 metų vaikams. Šio apsilankymo metu įvertinamas gydymo poreikis. Įvertinus esamas sąkandžio problemas suplanuojamas ortodontinis gydymas, numatoma gydymo pradžia, parenkamas gydymo būdas, o informacija paaiškinama paciento tėvams. Ortodontinis gydymas vaikams paprastai trunka ilgiau, tačiau jis būtinas, kad ateityje nekiltų jokių sąkandžio problemų.
  • Ortodontinis gydymas taikomas ne tik vaikams, bet ir paaugliams bei suaugusiems žmonėms, kuriems svarbi dantų estetika ir funkcija.
  • Vis dažniau ne tik pasaulyje, bet ir mūsų šalyje ortodontinis gydymas taikomas kaip pagalbinis gydymas prieš kokybišką ir ilgalaikį dantų protezavimą ar implantaciją.


Ortodontinis gydymas

Galimybės

  1. Nuimamais ortodontinis aparatas – gydomi lengvesni atvejai vaikų amžiuje. Aparatą lengva prižiūrėti, nes galima išsiimti. Trūkumas – greičiau lūžta, efektas priklauso nuo paciento bendradarbiavimo, nepamirštant nešioti plokštelę tiek laiko, kiek paskirta. Nuimami aparatai paskiriami nešioti ir po gydymo breketų sistema, kaip gydymo rezultatą palaikantis aparatas.
  2. Nenuimamais ortodontiniais aparatais – gydomi sudėtingesni atvejai, taip pat, kai pacientui nepatogūs išimami aparatai. Šiai grupei priklauso gydymas breketų sistema ir jos priedais (ortodontiniais implantais, fiksuotais funkciniais aparatais ir kt.)
  3. Ortognatinė operacija kartu su ortodontiniu gydymu – taikoma sunkiausiais atvejais, kai optimalus ir pacientui patrauklus gydymo rezultatas negali būti pasiekiamas naudojant vien tik ortodontinį gydymą.


  • Metaliniai – standartiniai breketai. Gydymas jais yra greitesnis negu naudojant kitų rūšių breketus, tačiau jie yra mažiau estetiški.
  • Keramikiniai breketai. Tai estetiški breketai, mažiau pastebimi, nes beveik atitinka natūralią dantų spalvą. Trūkumai: gydymas trunka keliais mėnesiais ilgiau, nei naudojant metalinius breketus, juos reikia labiau saugoti, o nulūžusį ar suskilusį breketą reikia pakeisti nauju.

Nešiojant breketus rekomenduojama lankytis pas burnos higienistą, pasitikrinti ar turite gerus dantų valymo įgūdžius bei atlikti burnos higieną kas 3-4 mėnesius.Pasikonsultuokite dėl tinkamiausio gydymo būdo su mūsų  
gydytojais ir specialistais.
Užsiregistruokite vizitui ar konsultacijai GOK Klinikoje
Registruotis vizitui