Atmintinė po danties rovimo

Po procedūros: Gydytojas jums duos sukąsti marlinį tamponą, jį laikykite ne mažiau nei 30minučių. Jei kraujavimas nesiliovė, pakeiskite tamponą ir laikykite jį dar 20minučių. Maistas: Pirmas 2 valandas nevalgykite, po jų galite valgyti minkštą, neaštrų maistą, gerti skysčius. Pirmą parą venkite karšto maisto ir gėrimų. Nieko tokio, jei diena po rovimo, gerdami skysčius ar rydami

Atmintinė po danties rovimo

Po procedūros:


Gydytojas jums duos sukąsti marlinį tamponą, jį laikykite ne mažiau nei 30minučių. Jei kraujavimas nesiliovė, pakeiskite tamponą ir laikykite jį dar 20minučių.

Maistas:

Pirmas 2 valandas nevalgykite, po jų galite valgyti minkštą, neaštrų maistą, gerti skysčius. Pirmą parą venkite karšto maisto ir gėrimų. Nieko tokio, jei diena po rovimo, gerdami skysčius ar rydami seiles jausite kraujo skonį burnoje.

Patinimas:

Po danties šalinimo, dažnai sutinsta aplinkiniai audiniai ir didžiausias patinimas būna maždaug 3 dieną. Norint sumažinti patinimą galima, pirmas 5 valandas po danties rovimo, laikyti šaltą kompresą (pvz.: ledo pūslę susukta į rankšluostį) rovimo vietoje. Laikyti reiktų apie 15 minučių ir padaryti 30-45min. pertrauką, po to galima kartoti vėl.


Higiena: 

Nevalykite dantų ir NESKALAUKITE burnos tą pačią dieną. Kitą dieną valykite dantis kruopščiai bet atsargiai, nepažeisdami rovimo vietos. Nestipriai paskalaukite dezinfekuojamaisiais tirpalais po valgio ir išsivalius dantis.


Rūkymas ir alkoholis: 

Po danties rovimo, negalima rūkyti mažiausiai 12val ir gerti alkoholinių gėrimų.


Skausmas:

Praėjus 2-3 valandoms po danties rovimo, išgerkite bet kurį vaistą nuo skausmo, kuris neskystina kraujo (pvz.: Ibuprofen ir kt.). Antibiotikus reikėtų vartoti jei juos paskyrė gydytojas .
Taip pat, tą dieną nedirbkite sunkaus fizinio darbo, pasistenkite nebūti karštoje aplinkoje (pliaže, pirtyje ir pan.), nesportuoti .