Blogas burnos kvapas – dažna problema

Blogą burnos kvapą sukelia sierą gaminančios bakterijos. Jei žmogus nekovoja su blogu kvapu, kvapas vis blogėja ir blogėja. Įdomiausia yra tai, kad pats žmogus dažnai nejaučia savo blogo burnos kvapo. Dažniausiai blogą burnos kvapą bandoma panaikinti: kramtomąja guma ar mėtinėmis pastilėmis, tačiau tai yra trumpalaikė ir mažai veiksminga priemonė, kuri blogą burnos kvapą sumažina tik

Blogas burnos kvapas – dažna problema

Blogą burnos kvapą sukelia sierą gaminančios bakterijos. Jei žmogus nekovoja su blogu kvapu, kvapas vis blogėja ir blogėja. Įdomiausia yra tai, kad pats žmogus dažnai nejaučia savo blogo burnos kvapo. Dažniausiai blogą burnos kvapą bandoma panaikinti: kramtomąja guma ar mėtinėmis pastilėmis, tačiau tai yra trumpalaikė ir mažai veiksminga priemonė, kuri blogą burnos kvapą sumažina tik 1-2 valandoms. Veiksmingiausia priemonė: kruopštus dantų, tarpdančių ir liežuvio valymas.

Liežuvio ,,gramdymas‘‘:

Ant liežuvio kaupiasi milijonai mikroorganizmų, todėl juos reiktų kasdien nuvalyti liežuvio gremžtuku. Gaivus kvapas, yra ne vienintelis liežuvio valymo privalumas, taip pat sumažėja akmenų susidarymo bei periodonto ligų tikimybė. Liežuvį reiktų valyti taip: iškišti kiek galima daugiau, uždėti liežuvio gremžtuką kuo toliau nuo liežuvio galiuko ir švelniai braukti žemyn, taip pašalinami mikroorganizmai ir apnašas. Šį judesį pakartoti kelis kartus. Rekomenduojama liežuvį valyti kiekvieną dieną.

Įdomus faktas: valant tik dantis burnos kvapas pagerėja 25%, o kartu valant ir liežuvį – net iki 85%.