Dantenų uždegimas – gingivitas

Valant dantis, kartais galima pamatyti kraujo ant dantų šepetėlio ar išspjaunant pastą, taip pat kartais matome kraujuojančias dantenas, kai ką nors valgome. Taigi, kodėl dantenos kraujuoja ir ką galima padaryti, kad tai nepasikartotų? Svarbu žinoti, kad iš sveikų dantenų, nekraujuoja! O atsiradus kraujavimui, reiktų susirūpinti, nes dažniausia to priežastis yra dantenų uždegimas – gingivitas. 

Dantenų uždegimas – gingivitas

Valant dantis, kartais galima pamatyti kraujo ant dantų šepetėlio ar išspjaunant pastą, taip pat kartais matome kraujuojančias dantenas, kai ką nors valgome. Taigi, kodėl dantenos kraujuoja ir ką galima padaryti, kad tai nepasikartotų?

Svarbu žinoti, kad iš sveikų dantenų, nekraujuoja! O atsiradus kraujavimui, reiktų susirūpinti, nes dažniausia to priežastis yra dantenų uždegimas – gingivitas.

Jis išsivysto gerai nenuvalius bakterinių apnašų ir maisto likučių nuo dantų bei dantenų, turint dantų akmenų. Daugelis vis dar galvoja, kad dantenų kraujavimas greitai praeis, tačiau šiuo atveju jau reikalingas specialus gydymas, tam, kad būtų išvengta didesnių problemų ateityje.

Gingivito gydymas nėra sudėtingas, svarbiausia – gera burnos higiena: valyti dantis 2 kartus per diena ir bent kartą per pusę metų pasidaryti profesionalią burnos higieną.

Jei laiku nesusirūpinsite, situacija tik blogės, pradės tirpti kaulas, todėl kviečiame rūpintis savo sveikata ir užsirašyti profesionaliai burnos higienai!

Kai tik pamatysite, kad Jūsų dantenos ėmė vis dažniau kraujuoti – užsirašykite pas burnos higienistą. Po apžiūros jis galės tinkamai įvertinti Jūsų dantų būklę ir paskirti efektyviausią gydymą.

Susiję gydytojai