Dantų protezavimas

Įvairios priežastys, tokios kaip: ėduonis, periodonto ligos, dantų traumos, netaisyklingas sąkandis ar kt. gali lemti dantų netekimą. Tokiu atveju pakinta kramtymas ir gali atsirasti virškinimo problemų. Dažnai atsiranda ne tik fizinis, bet ir psichologinis diskomfortas. Žmogus netekęs priekinių dantų dažnai ima nesišypsoti ar slėpti šypseną, gali pradėti nepasitikėti savimi, dėl šių priežasčių prastėja socialinis gyvenimas.

Dantų protezavimas

Įvairios priežastys, tokios kaip: ėduonis, periodonto ligos, dantų traumos, netaisyklingas sąkandis ar kt. gali lemti dantų netekimą. Tokiu atveju pakinta kramtymas ir gali atsirasti virškinimo problemų. Dažnai atsiranda ne tik fizinis, bet ir psichologinis diskomfortas. Žmogus netekęs priekinių dantų dažnai ima nesišypsoti ar slėpti šypseną, gali pradėti nepasitikėti savimi, dėl šių priežasčių prastėja socialinis gyvenimas. Kad pagerėtų gyvenimo kokybė, atrodo reikia tiek nedaug – tik gražios šypsenos.

Dantų protezavimas yra skirtas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Žmogui sugrąžinama tai, ko jis neteko kartu su prarastais dantimis – pirmiausia galimybė valgyti, sukramtyti maistą. Protezai (vainikėliai, tiltai, pilnos ar dalinės plokštelės ir kt.) yra gaminami dantų technikų laboratorijoje, jie būna tvirti ir estetiški.

Dantų protezavimo nauda:

  • efektyvesnis kramtymas;
  • geresnė estetinė išvaizda, kadangi dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis;
  • geresnės fonetinės galimybės – lengviau kalbėti ir aiškiai tarti žodžius;
  • apsaugomi likę dantys nuo per didelės apkrovos, nusidėvėjimo ar išilgėjimo;
  • geresnė gyvenimo kokybė – galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis, daugiau šypsotis ir nebeslėpti šypsenos

Susiję gydytojai