Gingivitas – dantenų uždegimas

Dantį supantys audiniai vadinami periodontu, jį sudaro dantenos, dantį laikantys raiščiai ir kaulas. Periodontas ir jo sveikata yra toks pat svarbus kaip ir sveiki dantys.  Sveikos dantenos yra šviesiai rožinės – tvirtos, korališkos spalvos, struktūra panaši į apelsino žievelės (žiūrint į sausas dantenas galima pamatyti mažytes duobutes, kaip apelsino žievelėje). Tokį dantenų vaizdą norėtų matyti

Gingivitas – dantenų uždegimas

Dantį supantys audiniai vadinami periodontu, jį sudaro dantenos, dantį laikantys raiščiai ir kaulas. Periodontas ir jo sveikata yra toks pat svarbus kaip ir sveiki dantys. 

Sveikos dantenos yra šviesiai rožinės – tvirtos, korališkos spalvos, struktūra panaši į apelsino žievelės (žiūrint į sausas dantenas galima pamatyti mažytes duobutes, kaip apelsino žievelėje). Tokį dantenų vaizdą norėtų matyti kiekvienas odontologas. Tačiau, neretai odontologui tenka susidurti su dantenų liga, gingivitu.


Gingivitas – tai dantenų uždegimas, kurio metu dantenų ruoželis aplink dantį iš šviesiai rožinio tampa raudonu. Taip pat, dantenos praranda savo tvirtą konsistenciją ir atrodo paburkusios, padidėjusios, valant dantų šepetėliu gali kraujuoti. Gingivito gydymas nėra sudėtingas, svarbiausia – gera burnos higiena. 


Gingivitas išsivysto gerai nenuvalius bakterinių apnašų ir maisto likučių nuo dantų bei dantenų, turint dantų akmenų. Taip pat, nemažai įtakos turi rūkymas, stresas bei nevisavertė mityba. 


Jei laiku nesusirūpinsite, situacija tik blogės ir pradės tirpti kaulas, todėl kviečiame rūpintis savo burnos higiena ir kartą per metus apsilankyti pas burnos higienistą, profesionaliai burnos higienai.

Susiję gydytojai