Kada kreiptis į gydytoją ortodontą?
Šypsena – didžiausia mūsų puošmena. Tam, kad ji būtų kuo gražesnė, turime atitinkamai į ją investuoti. Jeigu natūraliai Jūsų dantys nėra gražūs ar dažnai genda – problemas gali padėti sutvarkyti gydytojas ortodontas. Dauguma žmonių turi daugiau ar mažiau kreivus dantis ar netaisyklingą sukandimą. Norint juos ištiesinti bei pakoreguoti sukandimą, yra taikomas ortodontinis gydymas.
Šypsena – didžiausia mūsų puošmena. Tam, kad ji būtų kuo gražesnė, turime atitinkamai į ją investuoti. Jeigu natūraliai Jūsų dantys nėra gražūs ar dažnai genda – problemas gali padėti sutvarkyti gydytojas ortodontas.
Dauguma žmonių turi daugiau ar mažiau kreivus dantis ar netaisyklingą sukandimą. Norint juos ištiesinti bei pakoreguoti sukandimą, yra taikomas ortodontinis gydymas.
Yra labai daug ortodontinių problemų rūšių, dažniausiai paprasčiausias lengvai pastebi patys pacientai ar jų tėvai. Tačiau yra tokių, kurias nustato tik specialistai.
Ortodontinis gydymas gali būti reikalingas, kai:
- nėra vieno ar kelių nuolatinių dantų užuomazgų
- pieniniai dantys iškrito per anksti (ar teko juos pašalinti)
- pastebimas vaiko kvėpavimas burna
- sunku kramtyti
- dažnai įsikandama į lūpą ar skruostą
- dažnai vargina sloga
- netaisyklingai auga (susigrūdę, kreivi, atsikišę) dantys
- atsikišęs į priekį ar pastumtas atgal apatinis žandikaulis
- veido asimetrija dėl nukrypusio smakro
- netaisyklinga kalba (sunku ištarti kai kuriuos garsus) ir kt.
- yra netinkamų įpročių (piršto čiulpimo, netaisyklingos liežuvio padėties ar kt.)
Pastebėjus bent vieną iš galimų priežasčių, kviečiame pasikonsultuoti su gydytoju ortodontu.
Net ir nesusidūrus su minėtomis priežastimis, rekomenduojama pas ortodontą lankytis profilaktiškai vieną kartą per metus. Taip pat savo vaikus pirmajam vizitui galima atvesti jau nuo 1,5 metukų, kai daugiau mažiau yra užaugę pieniniai dantys.