Kaip atliekama dantų implantacija?

Paskutiniu metu, gydytojai odontologai dažnai kalba apie protezavimą ant implantų. Tai yra vienas naujausių ir pažangiausių gydymo būdų odontologijoje. Tačiau, pacientams dažnai sunku įsivaizduoti, kaip vyksta implantacija. Dažniausiai galvojama, kad implantacija yra skausminga, varginanti ir darbo planams kenkianti procedūra. Tačiau išsiaiškinus gydymo etapus, jūs įsitikinsite, kad taip tikrai nėra. Implantacijos etapai: Konsultacija ir diagnozė –

Kaip atliekama dantų implantacija?

Paskutiniu metu, gydytojai odontologai dažnai kalba apie protezavimą ant implantų. Tai yra vienas naujausių ir pažangiausių gydymo būdų odontologijoje. Tačiau, pacientams dažnai sunku įsivaizduoti, kaip vyksta implantacija. Dažniausiai galvojama, kad implantacija yra skausminga, varginanti ir darbo planams kenkianti procedūra. Tačiau išsiaiškinus gydymo etapus, jūs įsitikinsite, kad taip tikrai nėra.

Implantacijos etapai:

  1. Konsultacija ir diagnozė – gydytojui apžiūrėjus Jūsų dantis bei padarytas rentgeno nuotraukas, nusprendžiama, koks gydymo planas yra geriausias Jūsų individualiu atveju. Nusprendžiama, kiek implantų reikės, kokios protezo konstrukcijos bus ant jų gaminamos. Išsiaiškinus gydymo planą paskiriamas vizitas implantacijai. *Konsultacijos metu gydytojas gali pasakyti, kad nėra užtektinai kaulinio audinio implantams, tokiu atveju gali prireikti dar vienos papildomos procedūros.
  2. Impantacijos procedūra vyksta vietinėje nejautroje, todėl nėra jaučiamas skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Vieno implanto įsriegimas trunka apie 20-30 minučių. Po procedūros gydytojas paaiškina, kaip prižiūrėti implantavimo vietą.
  3. Gijimas – po procedūros gydytojas gali paskirti antibiotikų infekcijos profilaktikai ir (ar) vaistų nuo skausmo. Implantacijos vietoje gali pamausti porą dienų, tačiau stipraus ir varginančio skausmo neturėtų būti. Taip pat porą dienų aplinkiniai minkštieji audiniai gali šiek tiek patinti. Gijimas užtrunka nuo kelių savaičių iki 9 mėnesių (dažniausiai 3-6mėn.) – laukiama, kol kaulas tvirtai ,,apglėbs” implantą ir šis galės išlaikyti suplanuotą protezo konstrukciją.

  4. Protezo tvirtinimas – kai implantas prigyja, galima atlikti protezavimą. Gydytojas nuima atspaudus, užsako pagal gydymo planą sutartą konstrukciją ir ją pritaikius pritvirtina prie implantų.
  5. Priežiūra – labai svarbu implantus prižiūrėti taip, kaip natūralius dantis. Rekomenduojama burnos higieną ne rečiau, nei kas 6 mėnesius. Kiekvienu individualiu atveju gydytojas pataria, kaip palaikyti puikią burnos higieną, kad implantai tarnautų visą likusį gyvenimą.