Kaip implantais gali būti atkurti trūkstami dantys?

Ne retas pacientas, ateinantis pas gydytoją odontologą skundžiasi dantų netekimu ir ieško geriausio būdo, kaip esančią bedantę sritį burnoje galėtų užpildyti. Implantacija – vienas naujausių ir pažangiausių gydymo būdų odontologijoje, todėl išnagrinėję individualias pacientų situacijas, įvertinę paciento amžių bei poreikius, gydytojai dažnai pasiūlo šį gydymą. Implantų dėka galima atkurti įvairaus dydžio bedantės srities

Kaip implantais gali būti atkurti trūkstami dantys?

Ne retas pacientas, ateinantis pas gydytoją odontologą skundžiasi dantų netekimu ir ieško geriausio būdo, kaip esančią bedantę sritį burnoje galėtų užpildyti. Implantacija – vienas naujausių ir pažangiausių gydymo būdų odontologijoje, todėl išnagrinėję individualias pacientų situacijas, įvertinę paciento amžių bei poreikius, gydytojai dažnai pasiūlo šį gydymą. Implantų dėka galima atkurti įvairaus dydžio bedantės srities defektus, pradedant nuo pavienio danties trūkumo, baigiant visu bedančiu žandikauliu. 

Pavienio danties trūkumas – kai žmogus yra netekęs vieno danties, galimi keli problemos sprendimo būdai, tačiau dažniausiai yra pasirenkami šie du:
                   a) Gydymas implantu

                   b) Gydymas dantis suprotezavus tiltu.
Pasirinkus antrąjį sprendimo būdą, tenka apšlifuoti ir susilpninti du greta stovinčius dantis. Deja, bet tenka susitaikyti ir su tuo, kad netekto danties vietoje bėgant laikui sumažės kaulo kiekis. 

         2. Netekti keli greta esantys dantys – trūkstant kelių šalia esančių dantų pacientui iškyla problemų šypsantis, kalbant, o svarbiausia – kramtant. Atsiradusį tarpą norima, kuo greičiau užpildyti. Tą galima padaryti keletu būdų:

                   a) įsriegti implantus ir ant jų pagaminti dantų tiltą
                   b) pagaminti tiltą apšlifavus sveikus šalia esančius dantis (šis pasirinkimo variantas nėra tinkamas kai kuriems atvejams, dėl per didelio defekto dydžio ar praradus paskutinį krūminį dantį)
                   c) Išimamas protezas, kuris negali atlaikyti didelių kramtymo jėgų ir negali suteikti norimo komforto jausmo. 

           Gydymo implantais privalumai 1 ir 2 atveju:
Išsaugomi sveiki greta stovintys dantys, nes nereikia jų apšlifuoti. Įsriegtas implantas stimuliuoja kaulą ir šis nesunyksta laikui bėgant, todėl veidas ilgiau atrodo jaunesnis. Implantas – kaip natūralus dantis, todėl nebus jaučiamas diskomfortas valgant. Žinoma, labai svarbu ir tai, kad gerai prižiūrint burnos higieną ir profilaktiškai lankantis pas gydytojus odontologus implantas gali tarnauti visą gyvenimą.

        3.  Kai trūksta visų dantų – tokiu atveju, nėra likusio nei vieno danties viršutiniame arba apatiniame žandikulyje ( o gal ir abiejuose). Susidūrus su šia problema galimi sprendimo būdai:

                    a) Pilna išimama plokštelė – dauguma žino, kaip atrodo šis protezas, taip pat didžioji dauguma žino ir tai, kad jis nėra vienas iš patogiausiu problemos sprendimo būtų. Nors pilnos išimamos plokštelės atrodo gana estetiškai, jos pacientui sukelia kitokių problemų, tokių kaip: diskomfortas valgant, kalbant – kadangi protezas nėra tvirtai prisitvirtinęs, jis yra lengvai paslankus burnoje. Taip pat gali spausti/trinti dantenas ar gleivinę. Protezus tenka kartas nuo karto pakoreguoti, kad jie tvirčiau laikytųsi. Deja, bet šis protezas neapsaugo, nuo tolimesnio kaulo tirpimo.

                    b) Pilna išimama plokštelė, tvirtinama ant implantų – dažniausiai prireikia įsiriegti tik 2 implantus apatiniame, ar 4 viršutiniame žandikaulyje. Tokiu atveju jau galime lengvai fiksuoti plokštelę burnoje. Šiuo atveju ji burnoje laikysis stabiliai ir perduos kramtymo krūvį kaului, todėl jis bus stimuliuojamas ir toliau tirti neturėtų. Taip pat neliks diskomforto valgant, šnekant ir protezas nebetrins gleivinės.

                    c) Visam laikui ant implantų tvirtinamas dantų tiltelis – jam dažniausiai prireikia 4 impantų apatiniame, ar 6 viršutiniame žandikaulyje. Jis prie implantų yra tvirtai ir stabiliai pritvirtinamas, todėl juo galima drąsiai kramtyti kietą maistą, kalbėti bei šypsotis. Jis suteikia gerą estetinį vaizdą ir jausmą, lyg būtumėte su natūraliais dantimis.