Kaip priprasti prie dantų protezų?

Pradėjus nešioti išimamus dantų protezus (plokšteles), burnos gleivinė yra neprisitaikiusi ir protezus supranta, kaip svetimkūnį. Todėl gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, o kramtydami galite prisikąsti skruostus ar liežuvį. Šie reiškiniai per kelias savaites turėtų išnykti. Kad adaptacija būtų lengvesnė, duosime jums kelis patarimus: Greičiau priprasite, jei nuo pirmų dienų pradėsite atsargiai kramtyti naujais protezais. 

Kaip priprasti prie dantų protezų?

Pradėjus nešioti išimamus dantų protezus (plokšteles), burnos gleivinė yra neprisitaikiusi ir protezus supranta, kaip svetimkūnį. Todėl gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, o kramtydami galite prisikąsti skruostus ar liežuvį. Šie reiškiniai per kelias savaites turėtų išnykti. Kad adaptacija būtų lengvesnė, duosime jums kelis patarimus:

  • Greičiau priprasite, jei nuo pirmų dienų pradėsite atsargiai kramtyti naujais protezais.  Iš pradžių valgykite minkštesnį maistą. Stenkitės kąsti protezų šonais, mažais kąsneliais. Problemų gali sukelti lipnūs, tąsūs valgiai, tokių venkite, pvz.: kramtomosios gumos.
  • Praktikuokitės tartį (pvz.: balsu skaitykite knygą/žurnalą).
  • Pirmąsias 3–4 paras, siekiant greičiau priprasti prie išimamų dantų protezų, galima išvalytus protezus palikti burnoje nakčiai.
  • Pirmosiomis nuimamo plokštelinio protezo naudojimo valandomis rekomenduojama čiulpti ledinukus. 
  • Priprasti padeda ir fiksuojančių pagalbinių priemonių naudojimas (fiksuojantys kremai, geliai ir kt.).

Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, kai sumažėja burnos gleivinės receptorių dirglumas, išnyksta pykinimas, seilėtekis tampa toks pat, kaip buvo anksčiau. Pripratus prie protezų, pagal gydytojo rekomendacijas nakčiai išimamus dantų protezus patartina išsiimti (jeigu gydytojas nenurodė priešingai), išplauti šepetėliu su dantų pasta ir padėti sausai. 

Pritaikytus protezus reikia nešioti nuolat, nes po ilgesnės pertraukos, jie gali tapti nebetinkami nešioti.

Susiję gydytojai