Kodėl planuojant nėštumą reikia apsilankyti pas odontologą?

Kad džiaugsmo mažąja atžala netemdytų atsiradusios burnos problemos, pasirūpinti dantimis, reikia dar anksčiau nei bandyti pastoti. Negalima pamiršti, kad netvarkingi dantys – didelė grėsmė vaisiui. Kiekviena, net nematoma infekcija, gali sukelti nėštumo komplikacijų.  Dar ruošdamasi nėštumui moteris turėtų apsilankyti pas odontologą. Kai nėštumo metu ką nors suskausta, jau per vėlu iš esmės spręsti problemas, mat

Kodėl planuojant nėštumą reikia apsilankyti pas odontologą?

Kad džiaugsmo mažąja atžala netemdytų atsiradusios burnos problemos, pasirūpinti dantimis, reikia dar anksčiau nei bandyti pastoti. Negalima pamiršti, kad netvarkingi dantys – didelė grėsmė vaisiui. Kiekviena, net nematoma infekcija, gali sukelti nėštumo komplikacijų. 

Dar ruošdamasi nėštumui moteris turėtų apsilankyti pas odontologą. Kai nėštumo metu ką nors suskausta, jau per vėlu iš esmės spręsti problemas, mat rentgenas, nėščiosiom nerekomenduojamas. Be to, nepatartina naudoti ir stiprius nuskausminamuosius vaistus. Būna ir taip, kad kai kurias moteris nėštumo metu pykina taip stipriai, kad nėra nė minties apie galimybę atsisėsti į odontologo kėdę. 

Apsilankius pas odontologą svarbu ne tik išoriškai patikrinti dantis, bet ir pasidaryti dantų rentgeno nuotrauką, kurioje galima pamatyti infekcijos židinių, pūlinių. 

Tačiau ne visus nėštumus pavyksta suplanuoti, ar ne visas burnos problemas išspręsti apsilankius pas odontologą prieš pastojant. Taip nutikus tinkamiausias metas dantų gydymui – antras nėštumo trimestras: nuo 5 iki 7 mėnesio. 

Žinoma, nenorime Jūsų gąsdinti: jei dantyse yra nedidelių ėduonies ertmių ir moteris jaučiasi gerai, galima jas užplombuoti bet kada. Bet jei reikia gydyti šaknų kanalus, kokybiškam darbui būtina rentgeno dantų nuotrauka, todėl taip nutikus, rekomenduojama tokį gydymą atidėti po gimdymo, žinoma jei tai yra įmanoma.

Susiję gydytojai