Nėščiųjų epulis – kas tai?

Nėščiųjų epulis, ar kitaip vadinamas ,,nėštumo tumoras‘‘ yra vietinis dantenų padidėjimas. ,,Nėščiųjų epulis‘‘ vadinamas todėl, nes atsiranda net maždaug 5proc. besilaukiančių moterų, bet jis gali pasitaikyti ir ne nėščioms, kartais vyrams.  Kaip atpažinti? Dažniausiai yra iš skruosto/lūpos pusės ant dantenų spenelio. Būdinga grybo forma lygiu blizgančiu paviršiumi. Spalva būna įvairi: ryškiai raudona, vyšninė, mėlyna, kartais

Nėščiųjų epulis – kas tai?

Nėščiųjų epulis, ar kitaip vadinamas ,,nėštumo tumoras‘‘ yra vietinis dantenų padidėjimas. ,,Nėščiųjų epulis‘‘ vadinamas todėl, nes atsiranda net maždaug 5proc. besilaukiančių moterų, bet jis gali pasitaikyti ir ne nėščioms, kartais vyrams. 

Kaip atpažinti? Dažniausiai yra iš skruosto/lūpos pusės ant dantenų spenelio. Būdinga grybo forma lygiu blizgančiu paviršiumi. Spalva būna įvairi: ryškiai raudona, vyšninė, mėlyna, kartais su raudonais taškeliais. Lengvai sužalojus pradeda kraujuoti. Jis nėra skausmingas, nebent traumuojamas kramtant ar sukandant.

Ką daryti? Jei epulis netrukdo kramtyti, nėra labai didelis – nereiktų nerimauti, jis dažniausiai praeina savaime po gimdymo. Tačiau, jei sukelia tam tikrų nepatogumų, galima jį pašalinti chirurginiu būdu.

Susiję gydytojai