Periodontitas – liga, dėl kurios netenkami dantys

Periodontitas paveikia dantenas, kaulą ir dantis prilaikantį raištį. Dauguma žmonių laikas nuo laiko susiduria su dantenų uždegimu, tačiau apie 10 procentų gyventojų kenčia nuo sunkesnių šios ligos formų. Periodontitas gali sukelti rimtas sveikatos problemas. Blogiausia pasekmė sergant periodontitu yra prarasti natūralūs dantys. Periodontitas yra gingivito (dantenų uždegimo) pasekmė, kuri išsivysto nesiėmus jokių gydymo priemonių ir nepagerėjus

Periodontitas – liga, dėl kurios netenkami dantys

Periodontitas paveikia dantenas, kaulą ir dantis prilaikantį raištį. Dauguma žmonių laikas nuo laiko susiduria su dantenų uždegimu, tačiau apie 10 procentų gyventojų kenčia nuo sunkesnių šios ligos formų. Periodontitas gali sukelti rimtas sveikatos problemas. Blogiausia pasekmė sergant periodontitu yra prarasti natūralūs dantys.

Periodontitas yra gingivito (dantenų uždegimo) pasekmė, kuri išsivysto nesiėmus jokių gydymo priemonių ir nepagerėjus individualiai burnos higienai.
Nors periodontito požymiai būna labai įvairus, bet dažniausiai pasitaiko šie: paburkusios raudonos dantenos, atsitraukusi aplink dantį esanti dantena,  kraujavimas valant dantų šepetėliu bei nemalonus burnos kvapas. Dantenos gali tapti jautrios bei skausmingos. Taip pat, gali atsirasti danties paslankumas.


Dažniausia periodonto priežastis – susikaupusios ir gerai nenuvalomos apnašos bei maisto likučiai, taip pat, susidarę viršdanteniniai ir podanteniniai akmenys. 


Pastebėjus šiuos požymius rekomenduojama kreiptis į burnos higienistą ar odontologą, kuris gali sustabdyti tolimestį ligos progresavimą ir dantų netekimą. Odontologas Jums patars, koks gydymas būtų tinkamiausias,  pamokys, kaip taisyklingai prižiūrėti  dantis. Visa tai padės Jums kontroliuoti bakterijas, kurios kaupiasi burnoje ir ant dantų. Dažniausiai, reikalinga ir profesionali burnos higiena , kuri pašalins apnašų bei akmenų sankaupas ant dantų. Dauguma atveju šios priemonės padės sėkmingai gydyti periodontitą.

Susiję gydytojai