Vaikų dantų traumos
Priekinių dantų traumas dažniau patiria berniukai. Pagrindinės traumų priežastys būna: autoavarijos, įvairios sporto šakos, nelaimingi atsitikimai ir smurtas. Įvykus traumai būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į nukentėjusiojo bendrą sveikatos būklę: ar nebuvo praradęs sąmonės, ar nesvaigsta galva, nepykino, nesutriko rega ar atmintis. Pasireiškus šiems sutrikimams galima įtarti galvos smegenų
Priekinių dantų traumas dažniau patiria berniukai. Pagrindinės traumų priežastys būna: autoavarijos, įvairios sporto šakos, nelaimingi atsitikimai ir smurtas.
Įvykus traumai būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į nukentėjusiojo bendrą sveikatos būklę: ar nebuvo praradęs sąmonės, ar nesvaigsta galva, nepykino, nesutriko rega ar atmintis. Pasireiškus šiems sutrikimams galima įtarti galvos smegenų traumą. Šiuo atveju bus reikalingos, ne tik odontologo, bet ir kitų specialistų konsultacijos.
Išskiriamos dvi pagrindinės dantų traumų grupės: dantų kietųjų audinių bei apie danties šaknį esančių audinių pažeidimai.
Danties kietųjų audinių pažeidimai gali būti: danties dalies lūžis, viso danties vainiko ar vainiko-šaknies lūžis.
SVARBU: Nuskilus danties vainiko daliai būtina paieškoti lūžusio fragmento, o radus jį įdėti į indelį su šaltu pienu, fiziologiniu tirpalu, ar kraštutiniu atveju vandeniu ir atsinešti pas gyd. odontologą. Kuo greičiau (rekomenduojama ne vėliau nei per 24h.) kreipsitės į odontologą, tuo geriau bus pagydyta dantų trauma.