Burnos higiena

Procedūros metu nuo dantų paviršiaus pašalinamos apnašos, įvertinama bendra burnos sveikatos būklė. Tai pirmas žingsnis į sveiką burną, bei bendrą sveikatą.

Dantų higiena ir balinimas
Svarbiausia dantų ir dantenų ligų priežastis yra dantų apnašos. Dantų paviršius per dieną pasidengia maisto likučių, mikroorganizmų ir jų veiklos produktų mišiniu. Gerai nenuvalytos apnašos mineralizuojasi ir per kelias savaites susidaro kietas sluoksnis, kuris vadinamas dantų akmenimis. Nevalant apnašų, išsiskiria toksinai, kurie pažeidžia apie dantį esančius audinius,  išsivysto dantenų uždegimas, kuris ilgainiui vystosi į ankstyvą dantenų pažeidimo stadiją – gingivitą. Uždegimui progresuojant, vystosi labiau išplitusi dantenų liga-periodontitas, dėl kurios tirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs, o vėliau žmogus juos gali prarasti. Apnašose besikaupiantys mikroorganizmai taip pat tampa ir ėduonies atsiradimo priežastimi.

Norint užkirsti kelią minėtoms dantenų ligoms, būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas – pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), stabdyti ėduonies, dantenų ligų (gingivito, periodontito) atsiradimą. Pagal dabartines rekomendacijas dantų higiena gali būti atliekama ir profilaktikos tikslais.

Taip pat verta žinoti, kad po procedūrų rekomenduojama ne tik tinkamai rūpintis dantų higiena, tačiau ir sveikai maitintis, vengti streso ir žalingų įpročių. Jeigu tinkamai prižiūrėsite savo dantis, higieną galėsite pakartoti po metų. Tačiau, jeigu neatsikratysite žalingų įpročių, apnašos ant dantų formuosis greičiau ir procedūrą bus patartina kartoti apie 4 kartus per metus. Sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti kas 1–4 mėnesius.

Nepriekaištinga šypsena ir balti dantys – jaunystės ir sveikatos simbolis. Tačiau tam, kad galėtumėte džiaugtis savo dantų būkle, reiktų tinkamai jais pasirūpinti ir užsiimti profesionalia jų priežiūra. Tai yra svarbu, nes įvairūs mikroorganizmai, maisto likučiai gali per trumpą laiką tapti pavojingomis dantų apnašomis, sukeliančiomis uždegimines reakcijas, dėl kurių pradeda kraujuoti dantenos ir atsiranda blogas burnos kvapas.

Burnos higiena

Turite klausimu? mes jums atsakysime

Neatliekant reguliarios burnos higienos, dantų apnašos gali mineralizuotis ir virsti dantų akmenimis. Jie gali sukelti žymiai rimtesnes problemas ir tokias dantenų ligas kaip gingivitas ir periodontitas. Progresuojant ligai, žandikaulio kaulas pradeda tirpti, dėl to gali būti ne tik prarasti dantys, bet itin sudėtinga įgręžti implantus ar atlikti dantų protezavimą.
Rekomenduojama prieš kiekvieną odontologinę procedūrą atlikti profesionalią burnos higieną, o po jų – tai daryti profilaktiškai, bent kartą kas keletą mėnesių arba pagal individualų poreikį. Tai priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo, mitybos ir turimų žalingų įpročių.
Profesionali burnos higiena yra atliekama naudojant modernią šiuolaikišką ultragarsinį skalerį ir „Air-flow“ sistemą. Jos pagalba yra neskausmingai pašalinami susikaupę dantų akmenys, minkštosios apnašos ir maisto likučiai. Dantys po šios procedūros bus švarūs, jų paviršius lygus ir blizgantis. Jei norite stipresnio efekto, tuomet rekomenduojama atlikti dantų balinimo procedūrą.
Svarbu, tiek atlikus profesionalią burnos higieną, tiek balinimo procedūrą, nevalgyti iškart po jų. Dėl to nerekomenduojama valgyti ir gerti dažančių gėrimų, pavyzdžiui, gazuotų limonadų, kavos, arbatų, raudono vyno ar kitų gėrimų. Taip pat reikėtų bent keletą valandų susilaikyti nuo rūkymo.
Kartais po burnos higienos gali keletą dienų jaustis diskomfortas ir dantys tapti jautresniais, bet tai greitai praeina, tiesiog užtenka panaudoti dantų pastą, skirtą jautriems dantims ar praskalauti burną druskos tirpalu.
Mūsų klinikoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama, naudojant ultragarsinį skalerį ir „Air-flow“ sistemą. Procedūros metu ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po jomis susidarę akmenys, dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais. „Air-flow“ sistema – tai stipri oro, vandens ir medicininės sodos srovė kuri greitai ir be skausmo nuvalo apnašas net ir sunkiai prieinamose vietose, dantų paviršius tampa švelnus ir lygus. Mūsų klinikoje burnos higienistė įvertins, ar tinkamai prižiūrite dantis, paaiškins jų valymo metodiką, parinks individualias burnos higienos priemones – dantų šepetėlius, tarpdančių šepetėlius ir siūlus, dantų pastas, burnos skalavimo skysčius.

Kainos

Pateikiame preliminarias paslaugų kainas. Tiksli kaina nustatoma konsultacijos pas gydytoją ar procedūros metu, įvertinus konkretų paciento atvejį. Kainos tinklapyje gali nesutapti su klinikos kainoraščiu, todėl visais atvejais vadovautis klinikoje esančiu kainoraščiu.
Pavadinimas
Kaina
Profesionali burnos higiena
79 €
Pakartotinė burnos higiena (iki 1 mėn. po pirminės procedūros)
60 €
Palaikomoji burnos higiena (1-3 mėn. po pirminės procedūros)
45 €
Higiena vaikui (iki 12m.)
49 €
Higiena vaikui (nuo 12m.)
59 €
Padidėjusio dantų jautrumo mažinimas ir emalio demineralizacijų dengimas hidroksiapatito arba fluoridų laku
40 €
Periodontologinių kišenių praplovimas
15 €
Profesionali implanto profilaktika
15 €
Padidėjusio dantų jautrumo mažinimas kalcio preparatais (1kaklelis)
10 €
Estetinės plombos poliravimas (1 danties)
15 €
Pasikonsultuokite dėl tinkamiausio gydymo būdo su mūsų  
gydytojais ir specialistais.
Užsiregistruokite vizitui ar konsultacijai GOK Klinikoje
Registruotis vizitui