Svarbiausia dantų ir dantenų ligų priežastis yra dantų apnašos. Dantų paviršius per dieną pasidengia maisto likučių, mikroorganizmų ir jų veiklos produktų mišiniu. Gerai nenuvalytos apnašos mineralizuojasi ir per kelias savaites susidaro kietas sluoksnis, kuris vadinamas dantų akmenimis. Nevalant apnašų, išsiskiria toksinai, kurie pažeidžia apie dantį esančius audinius, išsivysto dantenų uždegimas, kuris ilgainiui vystosi į ankstyvą dantenų pažeidimo stadiją – gingivitą. Uždegimui progresuojant, vystosi labiau išplitusi dantenų liga-periodontitas, dėl kurios tirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs, o vėliau žmogus juos gali prarasti. Apnašose besikaupiantys mikroorganizmai taip pat tampa ir ėduonies atsiradimo priežastimi.
Norint užkirsti kelią minėtoms dantenų ligoms, būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas – pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), stabdyti ėduonies, dantenų ligų (gingivito, periodontito) atsiradimą. Pagal dabartines rekomendacijas dantų higiena gali būti atliekama ir profilaktikos tikslais.
Taip pat verta žinoti, kad po procedūrų rekomenduojama ne tik tinkamai rūpintis dantų higiena, tačiau ir sveikai maitintis, vengti streso ir žalingų įpročių. Jeigu tinkamai prižiūrėsite savo dantis, higieną galėsite pakartoti po metų. Tačiau, jeigu neatsikratysite žalingų įpročių, apnašos ant dantų formuosis greičiau ir procedūrą bus patartina kartoti apie 4 kartus per metus. Sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti kas 1–4 mėnesius.
Nepriekaištinga šypsena ir balti dantys – jaunystės ir sveikatos simbolis. Tačiau tam, kad galėtumėte džiaugtis savo dantų būkle, reiktų tinkamai jais pasirūpinti ir užsiimti profesionalia jų priežiūra. Tai yra svarbu, nes įvairūs mikroorganizmai, maisto likučiai gali per trumpą laiką tapti pavojingomis dantų apnašomis, sukeliančiomis uždegimines reakcijas, dėl kurių pradeda kraujuoti dantenos ir atsiranda blogas burnos kvapas.