Dantų restauracija - Biomimetika

Inovatyvus požiūris, siekiantis atkurti dantis į jų natūralią būseną, naudojant medžiagas ir technikas, kurios imituoja natūralias danties struktūros savybes. 


Kas yra biomimetinė odontologija?

Biomimetinė odontologija yra inovatyvus požiūris, siekiantis atkurti dantis į jų natūralią būseną, naudojant medžiagas ir technikas, kurios imituoja natūralias danties struktūros savybes. Pagrindinis tikslas yra išsaugoti kuo daugiau natūralaus danties, atkuriant jo stiprumą, funkciją ir išvaizdą.

Pagrindiniai biomimetinės odontologijos principai
 1. Minimaliai invazinės technikos: šis požiūris pabrėžia tik ėduonies ar pažeistų danties dalių pašalinimą, išsaugant sveiką audinį.
 2. Adhezyvus sukibimas: pažangios adhezyvinės medžiagos naudojamos restauracijoms pritvirtinti prie natūralaus danties, sumažinant poreikį plačiam gręžimui ir karūnėlėms.
 3. Natūrali estetika: restauracijos sukurtos taip, kad tiksliai atitiktų natūralių dantų spalvą, permatomumą ir tekstūrą, užtikrinant vientisą išvaizdą.

 4. Funkcinis vientisumas: biomimetinės restauracijos atstato pradinį danties stiprumą ir gebėjimą atlaikyti įprastas kramtymo jėgas.
 5. Prevencinė priežiūra: orientuojasi į burnos sveikatos palaikymą per reguliarias patikras ir minimaliai invazines procedūras, siekiant išvengti didelių pažeidimų. 
Kaip biomimetinė odontologija skiriasi nuo kitų dantų procedūrų?
 1. Tradicinė restauracija:
  • Tradicinės restauracijos dažnai reikalauja pašalinti reikšmingą sveiko danties struktūros dalį, kad tilptų karūnėlės ar užpildai. Biomimetinė odontologija, priešingai, siekia išsaugoti kuo daugiau natūralaus danties.

 2. Estetinė odontologija:
  • Nors estetinė odontologija orientuojasi pirmiausia į dantų išvaizdos pagerinimą, biomimetinė odontologija eina dar toliau, užtikrindama, kad restauracijos taip pat imituotų natūralią dantų funkciją ir stiprumą. Tai platus požiūris, kuris apima ir grožį, ir funkcionalumą.
 3. Dantų protezavimas:
  • Dantų protezai, tokie kaip dantų plokštelės ir tiltai, pakeičia trūkstamus dantis, tačiau dažnai reikalauja itin invazyvaus likusių dantų šlifavimo ar net šalinimo. Biomimetinė odontologija orientuojasi į esamų dantų išsaugojimą ir medžiagų, leidžiančių išsaugoti net ir stipriai pažeistus dantis naudojimą.
Idealūs kandidatai biomimetinei odontologijai
 • Pacientai su vidutiniu ar dideliu dantų pažeidimu ar ėduonimi: idealiai tinka asmenims, kuriems reikia restauracinių darbų, nereikalaujančių didelės rekonstrukcijos.
 • Asmenys, siekiantys estetinių patobulinimų: puikiai tinka tiems, kurie nori pagerinti dantų išvaizdą minimaliai invazinėmis technikomis.
 • Pacientai su įskilusiais ar įtrūkusiais dantimis: biomimetinės technikos gali veiksmingai taisyti ir stiprinti šiuos dantis.
 • Žmonės, norintys ilgalaikių, natūraliai atrodančių restauracijų: tinka visiems, kurie nori patvarių, estetiškai patrauklių dantų darbų.
 • Pacientai, besirūpinantys prevencine priežiūra: Tie, kurie teikia pirmenybę burnos sveikatos palaikymui ir nori išvengti didelių dantų darbų ateityje.

Galimybės

biomimetikos principas leidžia atstatyti net itin stipriai pažeistus dantis, kuriuos klasikinės odontologijos principais besivadovaujantis odontologas taikytų ekstrakciją.

pašalinant tik pažeistas ar sugedusias danties dalis, ši technika padeda išlaikyti natūralų danties vientisumą ir stiprumą.

biomimetinės restauracijos sukurtos ilgiau tarnauti, imituojant natūralias danties savybes

naudojamos medžiagos, kurios tiksliai atitinka natūralius dantis, suteikiant natūralesnę ir patrauklesnę išvaizdą

Išsaugant daugiau natūralios danties struktūros, ir naudojant specialias medžiagas, sumažėja būsimų lūžių ar ėduonies tikimybė.

restauracijos, kurios imituoja natūralius dantis, yra patogesnės ir efektyviau funkcionuoja.

Paslaugą atlieka šie gydytojai

Pasikonsultuokite dėl tinkamiausio gydymo būdo su mūsų  
gydytojais ir specialistais.
Užsiregistruokite vizitui ar konsultacijai GOK Klinikoje
Registruotis vizitui