Terapinė odontologija

Profilaktinių ir nechirurginių gydymo metodų taikymas, siekiant išvengti arba atstatyti karieso pažeistus dantis.

Kada reikalingas dantų blombavimas?

Dantų plombavimas reikalingas, kai dantis pažeidžia kariesas, traumos ar dėvėjimasis. Plombavimo procedūra atkuria pažeisto danties struktūrą ir funkciją, taip pat apsaugo nuo tolesnio pažeidimo.
 

Keletas situacijų, kada gali prireikti dantų plombavimo:
 

 • Kariesas: Tai yra labiausiai paplitusi priežastis, kodėl reikia plombuoti dantį. Kariesas yra dantų ėduonies procesas, kurio metu danties emalis ir dentinas pažeidžiami dėl rūgščių, susidarančių iš bakterijų ir maisto likučių.
 • Trauma: jei dantis sulūžo, iškrito ar buvo pažeistas kitokiu būdu, jį gali tekti plombuoti.
 • Dantų dėvėjimasis: laikui bėgant dantys gali nusidėvėti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl kandimo ar dantų šlifavimo. Tokiais atvejais taip pat gali prireikti plombavimo.
 • Estetinės priežastys: Kai kuriais atvejais dantys plombuojami siekiant pagerinti jų išvaizdą, pavyzdžiui, užpildant tarpus tarp dantų ar koreguojant jų formą.
   
  Jei pastebite skausmą, jautrumą šaltam ar karštui, matote danties skilimą ar dėmes, turėtumėte kreiptis į odontologą. Tik jis gali nustatyti, ar jums reikalingas dantų plombavimas
Kaip atliekamas dantų plombavimas?

Dantų plombavimo procedūra apima keletą etapų:
 

 • Vietinė nejautra: Prieš procedūrą pacientui paprastai suteikiama vietinė nejautra, kad būtų užtikrintas komfortas gydymo metu.
 • Pažeisto audinio pašalinimas: Odontologas pašalina pažeistą danties audinį, naudodamas grąžtą ar kitus įrankius. Tai padeda užtikrinti, kad plombavimas bus sėkmingas ir ilgalaikis.
 • Danties valymas: Pašalinus pažeistą audinį, odontologas kruopščiai išvalo dantį, pašalindamas visus likusius bakterijų ir pažeidimų likučius.
 • Plombavimo medžiagos paruošimas ir uždėjimas: plombavimo medžiaga parenkama atsižvelgiant į paciento poreikius ir danties būklę. Gali būti naudojamos įvairios medžiagos, tokios kaip amalgamas, kompozitinės dervos, keramika ir kt. Odontologas pildo danties ertmę pasirinkta medžiaga ir formuoja ją, kad ji atitiktų danties formą.
 • Plombos kietinimas: Kai plomba yra uždėta, odontologas naudoja specialią šviesą, kad sukietintų plombavimo medžiagą.
 • Galutinis tvarkymas ir danties šlifavimas: Po to, kai plomba sukietėja, odontologas atlieka galutinį danties šlifavimą ir tvarkymą, kad užtikrintų tinkamą danties funkciją ir estetiką.
 • Konsultacija ir priežiūros rekomendacijos: Baigus procedūrą, odontologas gali suteikti pacientui rekomendacijų dėl burnos higienos ir plombos priežiūros, kad užtikrintų ilgalaikį rezultatą.
   

Svarbu pažymėti, kad po plombavimo gali būti juntamas laikinas diskomfortas ar jautrumas, tačiau tai turėtų praeiti per kelias dienas. Jei diskomfortas tęsiasi ilgiau, reikėtų kreiptis į odontologą.

Kas yra šviesoje kietėjanti plomba?

Šviesoje kietėjanti plomba (kompozitinė plomba) yra moderni dantų plombavimo medžiaga, kurią galima priderinti prie danties spalvos, todėl ji estetiškai atrodo labai patraukliai. Šios plombos yra populiarus pasirinkimas dėl jų estetinės išvaizdos ir gero funkcionalumo.
 
Šviesoje kietėjančios plombos sudarytos iš kompozitinės dervos, kuri yra pagaminta iš organinių polimerų, užpildų ir fotoiniciatorių. Polimerai suteikia plombai elastingumą, užpildai suteikia jai tvirtumą, o fotoiniciatoriai aktyvuojami šviesos pagalba ir padeda plombai sukietėti.
 
Plombavimo procesas šia medžiaga apima šiuos etapus:

 • Vietinė nejautra ir pažeisto danties audinio pašalinimas.
 • Danties paruošimas ir izoliavimas.
 • Kompozitinės dervos uždėjimas ir formavimas.
 • Plombos kietinimas naudojant specialią šviesą.
 • Plombos formavimas ir šlifavimas, kad ji atitiktų danties formą ir užtikrintų normalų kramtymą.
   

Šviesoje kietėjančios plombos yra patvarios ir atsparios dėvėjimui, tačiau jos gali būti brangesnės nei kitos plombavimo medžiagos,

Kas yra stiklo jonomero plomba?

Stiklo jonomero plombos yra pagamintos iš akrilo ir stiklo miltelių mišinio, kuris reaguoja su danties paviršiumi ir suformuoja ryšį su dantimi. Šios plombos yra mažiau atsparios dėvėjimui nei kompozitinės plombos ar amalgamos plombos, todėl dažniausiai jas naudoja vaikų dantų gydymui arba mažiau apkrautų dantų plombavimui.
 
Stiklo jonomero plombos turi keletą privalumų:
 

 • Jų sudėtyje esantys fluoro jonai padeda apsaugoti dantį nuo ėduonies.
 • Jos suformuoja ryšį su danties paviršiumi, kuris padeda išvengti plombos atšokimo.
 • Šios plombos yra mažiau jautrios dantų šlifavimui prieš plombavimą.
   

Stiklo jonomero plombos džniausiai naudojamos kaip laikinos plombos, kai reikalinga greita ir laikina dantų gydymo priemonė.

Kodėl svarbu nedelsti taisyti dantų karieso?
 1. Sustabdyti ligos progresavimą: dantų ėduonis yra progresuojanti liga, kuri, nepaisant ankstyvos intervencijos, gali pakenkti didesnėms danties struktūroms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pvz., danties nervo uždegimą, danties netekimą ir pan.
 2. Sumažinti skausmą ir diskomfortą: sugedę dantys gali sukelti skausmą, diskomfortą ir jautrumą šaltam ar karštam maistui ir gėrimams. Plombavimas padeda sumažinti šiuos simptomus.
 3. Išvengti brangios gydymo procedūros: kuo ilgiau dantis lieka nepataisytas, tuo didesnė rizika, kad bus reikalingos brangesnės gydymo procedūros, pvz., kanalų gydymas, dantų implantai ar dantų protezai.
 4. Išsaugoti sveiką dantų struktūrą: ankstyva intervencija padeda išsaugoti sveiką dantų struktūrą ir užkirsti kelią tolesniam dantų pažeidimui.
 5. Pagerinti bendrą sveikatą ir gyvenimo kokybę: sveiki dantys padeda užtikrinti geresnę virškinimo sistemą, nes maistas yra tinkamai sutrintas. Be to, tai padeda išvengti įvairių sveikatos problemų, kurios gali kilti dėl infekcijos plitimo iš burnos į kitas kūno dalis.
Terapinė odontologija
Po procedūros
 1. 1. Venkite valgyti ir gerti, kol nejautra nepasibaigė, kad išvengtumėte traumų, nes gali būti sunku jausti maisto temperatūrą ir tekstūrą.
 2. 2. Venkite stipriai kramtyti ar trinti plombuotą dantį, ypač jei buvo naudojama kompozitinė dervos plomba, kuri gali užtrukti šiek tiek laiko, kol visiškai sukietės.
 3. 3. Jei jaučiate, kad plomba yra per aukšta ar trukdo normaliam kandimui, nedelsdami kreipkitės į savo odontologą.
 4. 4. Tęskite reguliarią burnos higienos praktiką, įskaitant dantų šepetėlį bent du kartus per dieną ir dantų siūlą kasdien, kad išvengtumėte tolesnės dantų ligų.
 5. 5. Gerkite daug vandens, kad padėtumėte išvalyti burną ir sumažinti riziką vystytis dantų ėduoniui.
 6. 6. Jei patiriate skausmą, diskomfortą ar kitus simptomus, nedelsdami kreipkitės į savo odontologą.

Turite klausimų? Mes jums atsakysime

Kai dantis yra pažeistas dėl ėduonies, traumos ar kitų priežasčių.
Pagrindinės plombų rūšys yra kompozitinė derva, keramika ir stiklo jonomeras.
Paprastai procedūra atliekama naudojant vietinę nejautrą, todėl skausmo neturėtų būti.
Procedūra paprastai trunka nuo 30 minučių iki valandos.
Plombos tarnavimo laikas priklauso nuo medžiagos ir individualių paciento įpročių. Vidutiniškai plombos tarnauja nuo 5 iki 15 metų.
Venkite valgyti ir gerti, kol nejautra nepasibaigė, tęskite reguliarų dantų valymą ir apsilankykite pas odontologą reguliariai.
Reikėtų palaukti, kol nejautra pasibaigs, kad išvengtumėte įkandimo į liežuvį ar skruostą.
Taip, yra galimybė, kad plomba gali atkristi dėl įvairių priežasčių. Jei tai nutiks, nedelsiant kreipkitės į odontologą.
Geriausias būdas išvengti plombavimo yra reguliarus dantų valymas, naudojant dantų siūlą ir apsilankymas pas odontologą profilaktiniams patikrinimams.
Kaina priklauso nuo plombos medžiagos ir pažeidimo dydžio.

Kainos

Pateikiame preliminarias paslaugų kainas. Tiksli kaina nustatoma konsultacijos pas gydytoją ar procedūros metu, įvertinus konkretų paciento atvejį. Kainos tinklapyje gali nesutapti su klinikos kainoraščiu, todėl visais atvejais vadovautis klinikoje esančiu kainoraščiu.
Pavadinimas
Kaina
Mažos ertmės plombavimas šviesoje ketėjančia kompozicine plomba
85 €
Vidutinės ertmės plombavimas šviesoje kietėjančia kompozicine plomba
110 €
Didelės ertmės plombavimas šviesoje kietėjančia kompozicine plomba
120 €
Mažos ertmės plombavimas stiklojonomerine plomba (laikina plomba)
50 €
Vidutinės ertmės plombavimas stiklojonomerine plomba (laikina plomba)
60 €
Didelės ertmės plombavimas stiklojonomerine plomba (laikina plomba)
80 €
Viso danties atstatymas
230 €
Atstatomasis plombavimas prieš protezavimą
50 €
Estetinis priekinių dantų plombavimas plomba
220 €
Nusidevėjusių kandamųjų kraštų, kramtomųjų paviršių atstatymas (1 danties)
100 €
Laikina plomba
50 €
Dantų šinavimas stiklo pluošto juostele (6 dantų)
240 €
Biodentinas
100 €
Plombos korekcija
50 €
Pamušalas
10 €
Estetinės plombos poliravimas (1 dantis)
25 €
Krūminio danties atstatymas
230 €
Pasikonsultuokite dėl tinkamiausio gydymo būdo su mūsų  
gydytojais ir specialistais.
Užsiregistruokite vizitui ar konsultacijai GOK Klinikoje
Registruotis vizitui