Ortodontinis gydymas

Specializuota odontologijos sritis, skirta koreguoti netaisyklingą dantų padėtį, gydyti netinkamą sąkandį, pagerinti kramtymo funkciją ir estetiką.
Ortodontinis gydymas yra specializuota odontologijos sritis, skirta koreguoti netaisyklingą dantų padėtį, gydyti netinkamą sąkandį, pagerinti kramtymo funkciją ir estetiką. Šypsenos grožis bei funkcija daro didelį poveikį asmeniniam pasitikėjimui ir bendram žmogaus sveikatai. Netaisyklingai išsidėsčiusių dantų ir netinkamo žandikaulių santykio korekcija yra svarbi dėl kelių priežasčių:
Netaisyklingai išsidėsčiusių dantų ir netinkamo žandikaulių santykio korekcija yra svarbi dėl kelių priežasčių:
 • Estetika. Graži šypsena gali padidinti asmeninį pasitikėjimą, pagerinti bendravimo kokybę ir palengvinti socialines interakcijas.
 • Kramtymo Funkcija. Netinkamai išsidėsčiusių dantų arba netinkamas žandikaulių santykis gali trukdyti tinkamai kramtyti maistą, o tai gali turėti įtakos virškinimo procesui.
 • Higiena. Netaisyklingai išsidėsčiusių dantų valymas gali būti sudėtingesnis. Tai gali sukelti tarpdančių uždegimus, dantenų ligas ar net ankstyvą dantų netekimą.
 • Dantų Erozija ir Nusidėvėjimas. Kai kurios netaisyklingos dantų padėtys gali sukelti per didelį dantų tarpusavio trinimą, kuris gali lemti jų nusidėvėjimą ar net lūžimus.
 • Skausmas ir Diskomfortas. Netinkamas žandikaulių santykis gali sukelti temporomandibulinio sąnario (TMS) sutrikimus, kurie gali sukelti skausmą ausyje, galvoje, kakle, raumenų įsitempimą ir kitus simptomus.
 • Kalbos Problemos. Kai kuriais atvejais dantų ir žandikaulių problemos gali trukdyti tinkamai kalbėti, tarti tam tikras garsus ar skleisti tam tikrus garsus
 • Prevencija. Ankstyva netaisyklingų dantų ar žandikaulių korekcija gali padėti išvengti sudėtingesnių gydymo metodų vėliau.
Todėl ortodontinis gydymas yra ne tik estetinis, bet ir funkcinis sprendimas, kuris gali padėti užtikrinti gerą burnos sveikatą ir bendrą žmogaus gerovę.
Kada pradėti ortodontinį gydymą?
 • Vaikystėje: Pirmasis apsilankymas pas gydytoją-ortodontą rekomenduojamas 7-8 metų vaikams. Šio vizito metu įvertinamas gydymo poreikis, planuojamas tolimesnis veiksmų eiliškumas ir konsultuojama vaiko tėvus.
 • Paauglystėje ir suaugusiems: Ortodontinis gydymas taikomas ne tik vaikams, bet ir paaugliams bei suaugusiems, kurie nori pagerinti savo šypsenos estetiką ir funkciją.
 • Kaip pagalbinis gydymas: Vis dažniau ortodontinis gydymas yra pradinis žingsnis prieš dantų protezavimą ar implantaciją.

Ortodintinio gydymo būdai:
 • Nuimamais ortodontiniais aparatais: Šie aparatai tinka lengvesniems atvejams vaikams. Aparatą lengva prižiūrėti, tačiau svarbu nešioti reguliariai, kad pasiektumėte optimalų rezultatą.
 • Nenuimamais ortodontiniais aparatais: Tai puikus pasirinkimas sudėtingesniems atvejams ar tiems, kuriems nepatogūs nuimami aparatai. Čia įeina breketų sistema su visais jos priedais, kurios gali būti kelių rūšių:
  • Metaliniai breketai – labiausiai paplitusi breketų rūšis. Juos pasirinkus, gydymo trukmė būna trumpesnė. Vis dėlto, jų estetika gali nepatikti kiekvienam.
  • Beligatūriniai breketai – šiuolaikiški ir estetiški, su unikaliu užraktu. Dėl sumažėjusios trinties, gydymo procesas pagreitėja, o vizitai pas ortodontą tampa rečiau būtini. Nepaisant daugybės privalumų, šie breketai ne visada yra optimalus pasirinkimas.
  • Liežuviniai breketai – absoliuti estetika, kadangi jie yra nematomi, nes klijuojami dantų liežuvinėje pusėje. Tačiau, nepaisant jų neįtikėtino diskretingumo, jie ne visada tinka kiekvienam pacientui ir gali būti šiek tiek nepatogūs. Tai taip pat yra vieni brangiausių breketų.
 • Ortognatinė operacija su ortodontiniu gydymu: Tai metodas skirtas sunkiausiems atvejams, kai kiti metodai yra neveiksmingi.
 • Nauji dantų tiesinimo sprendimai: Spark ir Ordoline kapomis: Tai inovatyvūs beveik nematomi dantų tiesinimo sprendimai, idealūs tiems, kurie ieško diskrečios alternatyvos tradiciniams breketams.
Ortodontinis gydymas
Po procedūros
 1. Nedidelis Diskomfortas. Pirmosiomis dienomis po breketų uždėjimo arba reguliavimo gali pasireikšti nedidelis diskomfortas. Tai yra normalu ir rodo, kad dantys pradeda judėti. Šį diskomfortą galima mažinti vartojant skausmą malšinančius vaistus, kuriuos rekomenduoja odontologas.
 2. Mityba. Išvengti kieto, lipnaus ir rupaus maisto, kuris gali pažeisti breketus ar kapos. Pavyzdžiui, obuolių gabalėlius reikia smulkinti, o ne kramtyti visą obuolį. Išvengti saldainių, karamelės, ledų, riešutų.
 3. Burnos Higiena. Labai svarbu reguliariai šepečioti dantis ir naudoti dantų tarpiklius. Breketų dėvėtojams reikėtų šepečioti dantis po kiekvieno valgymo, kad išvengtumėte maisto likučių tarp breketų.
 4. Vengti Traumų. Sportuojant rekomenduojama dėvėti apsauginius burnos skydus.
 5. Retaineriai. Dažnai, baigus gydymą breketais, reikia dėvėti retainerius, kad dantys išliktų naujoje padėtyje. Svarbu laikytis ortodonto rekomendacijų dėl jų dėvėjimo.
 6. Tikėtini Pojūčiai. Po breketų pašalinimo dantys gali jaustis šiek tiek keistai ar net laisvai, bet šie pojūčiai praeina greitai.
 7. Mityba. Nors daugiau nėra apribojimų dėl maisto, svarbu valgyti subalansuotai ir rūpintis burnos sveikata.
 8. Burnos Higiena. Ir toliau reikia reguliariai šepečioti dantis, naudoti dantų tarpiklius ir lankyti odontologą profilaktikos tikslais.
 9. Jeigu pasireiškia stiprus skausmas, pažeisti breketai, arba kitos problemos, reikėtų kuo greičiau kreiptis į savo ortodontą. Svarbu laikytis visų ortodonto rekomendacijų, kad pasiektumėte geriausius rezultatus ir išlaikytumėte gražią šypseną.

Turite klausimų? Mes jums atsakysime

Rekomenduojama, kad vaikai lankytųsi pas ortodontą nuo 7-8 metų amžiaus. Per pirmąjį vizitą specialistas įvertins, ar reikia ortodontinės intervencijos. Gydytojas įvertins dantų dygimo seką, galimus netaisyklingumus, tarpus tarp dantų ir kitas problemas. Remiantis šia informacija, nustatomas gydymo planas. Daugeliui vaikų siūloma pradėti gydymą paauglystėje, nuo 10 iki 16 metų.
Svarbu anksti nustatyti ortodontines problemas, kad būtų išvengta sudėtingų pasekmių vėliau. Ankstyva intervencija paprastai yra efektyvesnė ir trumpesnė. Tačiau suaugusiesiems taip pat galima koreguoti dantų padėtį. Atitinkami įrankiai ir technikos garantuoja puikius rezultatus. Prieš prasidedant gydymui, svarbu pasirūpinti esamais dantų pažeidimais. Bet estetiniai dantų procedūros turėtų būti atliktos po ortodontinio gydymo.
Ne, ortodontinis gydymas tinka žmonėms bet kokiame amžiuje. Svarbiausia yra paciento sveikata, gydymo poreikis ir tikslai.
Ortodontai naudoja įvairius prietaisus. Kai kurios problemos gali būti išspręstos naudojant nuimamus aparatus, kurie yra patogūs ir lengvai prižiūrimi. Tačiau yra situacijų, kai reikalingi nenuimami prietaisai, pavyzdžiui, breketai. Breketų pasirinkimas priklauso nuo paciento poreikių ir gydytojo rekomendacijų.
Breketai yra metaliniai, keramikiniai ar plastikiniai elementai, kurie tvirtinami prie dantų paviršiaus ir sujungiami vielute. Kapos yra skaidrūs, nuimami ortodontiniai prietaisai, pritaikyti individualiai kiekvienam pacientui.
Breketų privalumai yra efektyvumas ir galimybė gydyti sudėtingus atvejus. Trūkumai gali būti estetiniai ar diskomforto jausmas. Kapų privalumai yra estetika, patogumas ir galimybė nuimti. Trūkumai gali būti mažesnė gydymo efektyvumas sudėtingesniais atvejais ir didesnė kaina.
Dantų tiesinimo kapos yra beveik nematomos dėl jų skaidrumo, todėl tai yra populiarus pasirinkimas žmonėms, kurie nori estetiško sprendimo.
Reikia vengti kieto, lipnaus ar rūgštaus maisto, valyti dantis po kiekvieno valgymo, naudoti dantų siūlą ir periodiškai tikrintis pas odontologą.
Taip, galima sportuoti, bet rekomenduojama dėvėti specialią apsauginę burnos gumą kontaktiniuose sportuose.
Nereikia bijoti – procedūra yra neskausminga. Uždėti breketus gali užtrukti iki valandos. Po to gali būti šiek tiek diskomforto, tačiau vaistai padės suvaldyti skausmą.
Ne visada. Po dantų tiesinimo priemonių nuėmimo gali būti rekomenduojama naudoti retainerius ar kitus įrankius, kad dantys išliktų teisingoje padėtyje.
Vizitų dažnumas priklauso nuo gydymo plano, tačiau paprastai tai yra kas 6-8 savaites.
Ortodontinio gydymo trukmė priklauso nuo individualios situacijos, bet vidutiniškai tai gali būti apie 18-24 mėnesius
Dėmės gali atsirasti, jei breketų dėvėjimo metu nepakankamai gerai buvo valomi dantys. Svarbu sekti odontologo rekomendacijas dantų priežiūrai. Ši problema rečiau pasireiškia nešiojant tiesinimo kapas.
Jei jaučiate diskomfortą, galite naudoti specialų vašką ant breketo arba kreiptis į ortodontą dėl galimų koregavimų.
Po gydymo dažnai rekomenduojama dėvėti retencines priemones, kad išlaikytumėte pasiektus gydymo rezultatus. Jūsų ortodontas nustatys geriausią retencijos planą jūsų poreikiams.

Kainos

Pateikiame preliminarias paslaugų kainas. Tiksli kaina nustatoma konsultacijos pas gydytoją ar procedūros metu, įvertinus konkretų paciento atvejį. Kainos tinklapyje gali nesutapti su klinikos kainoraščiu, todėl visais atvejais vadovautis klinikoje esančiu kainoraščiu.
Pavadinimas
Kaina
Ortodonto konsultacija (su Panoramine nuotrauka)
50
Metalinių breketų klijavimas (1-nas žandikaulis)
750
Vienas metalinis breketas
50
Breketo klijavimas
30
Pakartotinis apsilankymas
40
Pakartotinis apsilankymas (lanko aktyvacija / vienas žandikaulis)
50
Pakartotinas apsilankymas (lanko keitimas / 1-nas žandikaulis)
65
Ortodontinė sagutė
30
Tarpžandikauliniai elastikai
10
Elastinė grandinėlė
30
Separacinės gumytės
20
Metalinių breketų nuėmimas ir retencinės vielos klijavimas (vienas žandikaulis)
180
Naujos retencinės vielos klijavimas
90
Retencinės vielos korekcija (vienas lankas)
30
Retencinis aparatas (kapa, vienas žandikaulis)
150
Retencinis aparatas (plokštelė, vienas žandikaulis)
150
GYDYMAS IŠIMAMOMIS DANTŲ TIESINIMO KAPOMIS
Diagnostika ir kompleksinio skaitmeninio gydymo plano paruošimas
Gydymas kapomis Spark Advance
3900
Gydymas kapomis Spark (20)
3000
Gydymas kapomis Spark (20, vienas žandikaulis)
2500
Gydymas kapomis Spark (10)
2200
Kontrolinis vizitas (gydymas kapomis)
40
Gydymo korekcijos / gydymo eigos keitimas (gydymas kapomis)
100
Ortodontinis mini sraigtas
170
Herbsto aparatas
650
Funkcinis išimamas aparatas (Twin Block)
500
Greito plėtimo sraigtas ant dantų
400
Greito plėtimo sraigtas ant gomurinių implantų (implantai neįskaičiuoti)
650
Lūpos atrama
160
Liežuvinis lankas
160
Gomurinis lankas
150
Veido kaukė
250
III klasės gydymas su Bollard plokštelėmis (Bollard'ai neįskaičiuoti, vizito kaina kas 4-6 mėn.)
400
Pasikonsultuokite dėl tinkamiausio gydymo būdo su mūsų  
gydytojais ir specialistais.
Užsiregistruokite vizitui ar konsultacijai GOK Klinikoje
Registruotis vizitui