Burnos higiena nešiojant breketus

Visi pacientai nešiojantys breketus, siekia vieno tikslo – estetiškai gražios ir harmoningos šypsenos. Tačiau po ilgo gydymo, nuėmus breketus, tiesūs dantys gali ne taip džiuginti, kaip norėtumėte. Kodėl? Ogi dėl prastos burnos higienos, įvykusių dantų pokyčių. Ant dantų uždėti breketai labai greitai kaupia apnašą ir jį daug sunkiau nuvalyti, nei nuo lygaus danties paviršiaus

Burnos higiena nešiojant breketus

Visi pacientai nešiojantys breketus, siekia vieno tikslo – estetiškai gražios ir harmoningos šypsenos. Tačiau po ilgo gydymo, nuėmus breketus, tiesūs dantys gali ne taip džiuginti, kaip norėtumėte. Kodėl? Ogi dėl prastos burnos higienos, įvykusių dantų pokyčių. Ant dantų uždėti breketai labai greitai kaupia apnašą ir jį daug sunkiau nuvalyti, nei nuo lygaus danties paviršiaus. Jei nuolatos burnos higiena nėra gera ir nenuvalomas minkštasis apnašas aplink breketus, susidaro baltos demineralizacijos dėmės, kurios lieka ilgam ir gadina ilgai lauktą estetinį vaizdą. Ortodontinis gydymas –  investicija, kuri paciento reikalauja nemažai paskirto laiko ir pinigų, tačiau nuolat neišsivalant dantų, gydytojui gali tekti nuimti breketus nebaigus ortodontinio gydymo, tai atliekama siekiant apsaugoti dantis nuo sugedimo. 

Burnos higiena turi būti ypač kruopšti:

  1. Dantys valomi įprastu dantų šepetėliu ir pasta su fluoru. Svarbu, kad šepetėlio šereliai būtų 45 laipsniu kampu atsukti į dantenas ir gerai nuvalytų susikaupusį apnašą dantų kaklelių srityje.
  2. Breketų prisitvirtinimo vietose valomi dantys vieno danties šepetėliu iš visų pusių.
  3. Tarpdančių šepetėliu (plačiu – eglutės formos) valomos vielos esančios tarp breketų.
  4. Kiekvienas tarpdantis valomas specialiu tarpdančių siūlu (Super Floss).

Dantis, nešiojant breketus, reiktų valyti ryte/vakare ir po kiekvieno valgio.

Tobulas dantų ir breketų sistemos išsivalymas – išties nelengva užduotis, todėl visiems ortodontiniams pacientams rekomenduojama profesionalią burnos higieną pasidaryti kas 3-4 mėnesius

Apjungiant puikų Jūsų dantų išsivalymą ir profesionalios burnos higienos procedūras, pagal rekomendacijas, būsite tikri, kad nuėmus breketus, galėsite džiaugtis nuostabia, nauja šypsena.

Susiję gydytojai