Kada laikas, pirmą kartą vaiką nuvesti pas odontologą?

Ne visi sutaria dėl geriausio laiko, kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą. Tačiau specialistai teigia, kad optimalus amžius pirmajam vizitui – apie 1,5-3 metai, tačiau jei turite klausimų, abejonių ar įtarimų, susijusių su savo vaiko dantukais, galite jį atvesti jau nuo 1 metukų amžiaus.  Pirmojo vizito metu vaikų odontologas apžiūri vaikučio dantis, juos “suskaičiuoja”, žaidžia

Kada laikas, pirmą kartą vaiką nuvesti pas odontologą?

Ne visi sutaria dėl geriausio laiko, kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą. Tačiau specialistai teigia, kad optimalus amžius pirmajam vizitui – apie 1,5-3 metai, tačiau jei turite klausimų, abejonių ar įtarimų, susijusių su savo vaiko dantukais, galite jį atvesti jau nuo 1 metukų amžiaus. 

Pirmojo vizito metu vaikų odontologas apžiūri vaikučio dantis, juos “suskaičiuoja”, žaidžia su vaiku ir po truputi supažindina su visa odontologine įranga. Toks ankstyvas amžius paprastai dar leidžia užsiimti dantų gedimo profilaktika, leisiančia sumažinti vėlesnio pieninių dantų gydymo poreikį arba jo išvis išvengti. Taip pat pateikiama informacija, kaip apsaugoti vaiko dantis nuo ėduonies, kaip naudoti dantų pastą su fluoridu ir kt. Šio vizito metu odontologas paaiškins, kaip tinkamai prižiūrėti dantis. 
Danties skausmas – tai tokia būklė, kai sunku užmegzti su vaiku malonų ryšį dėl dažno vaiko nenoro ar baimės bendradarbiauti ir gydytis skaudamą vietą. Todėl pirmą kartą vaiką reikia atvesti pas odontologą dar tada, kai nėra jokio danties skausmo ir dantukai atrodo sveiki.


Pirmieji vizitai padeda vaikui susipažinti su odontologu, skatina juo pasitikėti bei apsaugo nuo dantų gydymo bei baltų chalatų baimės.

Susiję gydytojai