Kada reikalingas kaulo priauginimas?

Planuojant dantų implantaciją, pirmiausia įvertinamas žandikaulio kaulo kiekis ir kokybė. Kaulo priauginimo procedūra (kaulo augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsodinti danties implantą, esamo kaulo nepakanka. Pagrindinė kaulo netekimo priežastis – seniai pašalintas dantis. Jo netekus po truputi žemėja, siaurėja viršutinis ir apatinis žandikauliai. Laikui bėgant kaulas sunyksta ir jo nepakanka norint įsodinti implantą į anksčiau

Kada reikalingas kaulo priauginimas?

Planuojant dantų implantaciją, pirmiausia įvertinamas žandikaulio kaulo kiekis ir kokybė. Kaulo priauginimo procedūra (kaulo augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsodinti danties implantą, esamo kaulo nepakanka.

Pagrindinė kaulo netekimo priežastis – seniai pašalintas dantis. Jo netekus po truputi žemėja, siaurėja viršutinis ir apatinis žandikauliai. Laikui bėgant kaulas sunyksta ir jo nepakanka norint įsodinti implantą į anksčiau buvusio danties vietą. Tokiu atveju reikalinga kaulo priauginimo procedūra. Dantų gydytojas visada pirmiausia įvertina konkretų Jūsų atvejį ir tik tada pasiūlo gydymo alternatyvas. Danties kaulo priauginimas – visiškai neskausminga procedūra ir ją atlikti gali tik burnos chirurgas.

Kaulo augmentacijos procedūros metu priauginamas nuosavas paciento kaulas arba dirbtinis kaulo pakaitalas ten, kur jo trūksta. Operacija gali būti atliekama bet kokioje žandikaulio vietoje. Praėjus 4-6 mėnesiams po augmentacijos operacijos kaulas prigyja ir tuomet galima atlikti dantų implantaciją.  Jos sėkmė tiesiogiai priklauso nuo žandikaulio kaulo, esančio aplink implantą. Kiekvienam pacientui gali būti paskirta skirtinga procedūra.

Susiję gydytojai