Kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis?

Tėvai turi suprasti, kad tai, ar jų vaikų dantys bus sveiki, daugiausia priklauso nuo jų pačių pastangų. Dantis valant šepetėliu ir pasta burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos. Taip ne tik mechaniškai pašalinamos apnašos, bet ir fluoridai patenka ant danties paviršiaus.  0-3metų vaikai: Svarbu, kad elementarios burnos higienos procedūros būtų atliekamos jau pirmaisiais

Kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis?

Tėvai turi suprasti, kad tai, ar jų vaikų dantys bus sveiki, daugiausia priklauso nuo jų pačių pastangų. Dantis valant šepetėliu ir pasta burnoje sumažėja mikroorganizmų, pašalinami maisto likučiai ir apnašos. Taip ne tik mechaniškai pašalinamos apnašos, bet ir fluoridai patenka ant danties paviršiaus. 

0-3metų vaikai: Svarbu, kad elementarios burnos higienos procedūros būtų atliekamos jau pirmaisiais gyvenimo metais. Rekomenduojama valyti ir masažuoti dantenas dar neišdygus dantims, kad dantims dygti susiformuotų sveika, švari aplinka. Pasirodžius pirmajam dantukui būtina sudrėkintos marlės gabalėliu nuo jo valyti apnašas. Tai, žinoma, turi atlikti tėvai. Pirmaisiais gyvenimo metais nebūtina naudoti dantų šepetėlio, nebent taip patogiau tėvams. 


Vėliau, danties šepetėlio dydis turi atitikti vaiko amžių ir rankos dydį. Vaikams rekomenduojama naudoti šepetėlius minkštais šereliais. Daugelis vaikų mėgsta mėgdžioti tėvus ir valytis dantis patys. Tačiau ikimokyklinio amžiaus vaikai nepajėgūs gerai išsivalyti dantų. Žinoma, reikia juos skatinti mokytis elementarios burnos higienos, tačiau iki 6-7 metų jų dantis turi valyti tėvai.
Iki 3 metų amžiaus vaikams rekomenduojama valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 500 ppm fluoridų. Jei dantukai jau yra sugedę, ar vaikas neįgalus ar turintis bendros sveikatos problemų, odontologas gali skirti 1000 ppm fluoridų turinčią dantų pastą. Dantų pasta reikia tik suvilgyti dantų šepetėlio šerelio galiukus. Išsivalius dantis vaikas turėtų išspjauti dantų pastos likučius, neskalauti. 


Pastaruoju metu pastebime, kad vis daugiau mažų vaikų susiduria su dantų problemomis. Tam įtakos turi ne tik netinkama dantų priežiūra, tačiau ir nesubalansuota mityba. Taip pat matome, kad pieninius dantis dažnai pažeidžia kariesas. Tam, kad būtų galima išvengti tokių problemų, reikia ne tik profilaktiškai lankytis pas dantų gydytoją, bet ir laiku atpratinti vaiką nuo buteliuko ir saldintų gėrimų, ypač prieš miegą.

Susiję gydytojai