Kaip taisyklingai valyti dantis?

Greičiausiai dauguma žino, kad labiausiai išplitusios burnos ligos – ėduonis ir periodontitas. Jos kankina beveik kiekvieną žmogų nuo vaikystės iki senatvės. Ir turbūt suprantame, kad kiekvienas iš mūsų nuo šių ligų turime geriausią ir patį pigiausią gydytoją – dantų šepetuką. Tinkamai rūpinantis burnos higiena ir ypač didelį dėmesį skiriant dantų valymui, Jūs išvengsite daugybės dantų

Kaip taisyklingai valyti dantis?

Greičiausiai dauguma žino, kad labiausiai išplitusios burnos ligos – ėduonis ir periodontitas. Jos kankina beveik kiekvieną žmogų nuo vaikystės iki senatvės. Ir turbūt suprantame, kad kiekvienas iš mūsų nuo šių ligų turime geriausią ir patį pigiausią gydytoją – dantų šepetuką. Tinkamai rūpinantis burnos higiena ir ypač didelį dėmesį skiriant dantų valymui, Jūs išvengsite daugybės dantų susirgimų ateityje.

Žmonės dažnai netiki, kad tokia paprasta priemone galima apsisaugoti nuo labai išplitusių ligų. Neretas sako: „…o senovėje nei dantų valė, nei dantų ėduonimi sirgo“. Prisiminkime, kad gyventojai dantis valė valgydami rupų maistą, grauždami morkas, ropes. O dantų apnašos nebuvo agresyvios, nes nebuvo tiek saldainių, cukraus, pyragaičių, kurie šiais laikais mus lydi kiekviename žingsnyje.

Svarbiausias yra dantų valymas! Verta pabrėžti, kad ruošiantis tam tikram chirurginiam gydymui, dedantis breketus ar kitus dantų tiesinimo aparatus, atliekant balinimo ir kitas procedūras, dantų valymas turės būti atliekamas griežtai pagal gydytojo rekomendacijas.

Nustatyta keletas pagrindinių dantų valymo taisyklių:

  1.  Valyti dantis reikia reguliariai ir taisyklingai, norint pašalinti apnašas – bespalvę, lipnią bakterijų plėvelę, nuolat susidarančią ant dantų, tarpdančiuose ir ties dantenų linija.
  2. Valyti dantis būtina du kartus per dieną – ryte ir prieš miegą po 2-3 minutes, kiekvieną burnos ketvirtį valydami maždaug 30 sekundžių. Svarbu valytis du kartus per dieną dantis, todėl, kad besikaupiančios apnašos nuolat būtų pašalinamos ir kontroliuojamas jų būvimas.
  3. Reikia naudoti minkštą dantų šepetėlį ir pastą su fluoru.
  4. Šepetėlį nauju reikia keisti kas 2-3 mėnesius, taip pat persirgus infekcinėmis ligomis.

Norėtume atkreipti dėmesį, kad nors valymas dantų šepetėliu yra pagrindinis sveikų dantų ir dantenų garantas, tačiau idealiai burnos higienai palaikyti vien jo nepakanka. Tarpdančius dantų siūlu reiktų išsivalyti bent 1 kartą per dieną. Taip pat galima naudoti ir burnos skaliklius, kurie padeda apsaugoti dantis nuo bakterijų kaupimosi ir jų padaromos žalos.

Susiję gydytojai