Kas sukelia dantų skausmą?

Prieš kelis dešimtmečius ir seniau, žmonėms apsilankymas pas gydytojus odontologus, dėl įvairių skausmingų procedūrų, buvo vienas nemaloniausių ir labiausiai gąsdinančių. Dabar, kai daug kas pasikeitė ir skausmui nebėra vietos odontologo kabinete, vis dar yra išlikusi ši baimė. Dėl šios priežasties žmonės neretai atidėlioja vizitus. Taip delsdami jie tik pablogina esamą situaciją ir kreipiasi į gydytojus

Kas sukelia dantų skausmą?

Prieš kelis dešimtmečius ir seniau, žmonėms apsilankymas pas gydytojus odontologus, dėl įvairių skausmingų procedūrų, buvo vienas nemaloniausių ir labiausiai gąsdinančių. Dabar, kai daug kas pasikeitė ir skausmui nebėra vietos odontologo kabinete, vis dar yra išlikusi ši baimė. Dėl šios priežasties žmonės neretai atidėlioja vizitus. Taip delsdami jie tik pablogina esamą situaciją ir kreipiasi į gydytojus tada, kai nebegali iškęsti skausmo ir jokie skausmą malšinantys vaistai nebe padeda.

Mes visi puikiai žinome, kad danties skausmas – vienas nemaloniausių jausmų, todėl rekomenduojame pas odontologą lankytis reguliariai.

Dantų skausmą gali sukelti įvairios priežastys:

  1. Ėduonis ir dėl jo išsivysčiusios komplikacijos – reiktų žinoti, kad nedidelis, paviršinis ėduonis nesukelia jokio skausmo, todėl reikia nepamišti profilaktinių vizitų pas odontologą, kai nieko neskauda. Taip bus užkertamas kelias tolimesnėms komplikacijoms.

  2. Netaisyklingai augantys arba nepilnai išdygę protiniai dantys – neretai sukelia ūmų plintantį skausmą.

  3. Dantenų (periodonto) ligos – gali sukelti ne tik skausmą, bet ir dantų paslankumą. Nesigydant, galima netgi netekti dantų. Būtina gydyti net ir nedidelį dantenų uždegimą.

  4. Dantų lūžimas/skilimas – įvyksta, kai dantis nebegali atlaikyti kramtymo jėgos. Dažnai nutinka kandant riešutus, čiulpinukus ar kitus kietus daiktus. Atsiranda stiprus, aštrus skausmas valgymo metu. Dantų įtrūkimai gali atsirasti ir po traumų.

  5. Bruksizmas – tai stiprus nevalingas dantų sukandimas ar griežimas, dažniausiai pasireiškiantis naktį. Žmogus ryte jaučia veido raumenų įtempimą, skausmą, dažnai skauda galvą.

  6. Nusidėvėję ar nekokybiški dantų užpildai.

  7. Netinkama mityba ar sveikatos problemos (pavyzdžiui, skrandžio rūgštingumas, dėl kurio dantys gali tapti jautresni ir skausmingesni).

Dantų skausmo diagnostika yra nelengvas darbas gydytojui odontologui, neretai pasitaiko, jog dantų skausmą lemia ne viena, o kelios priežastys. Pajutę skausmą, ar kitus nemalonius pojūčius, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją odontologą.

Tačiau geriausia- apsilankyti profilaktiniam pasitikrinimui ir skausmui užkirsti kelią dar jam neprasidėjus.