Lanko atraminiai protezai

Tai daliniai išimami protezai, skirti pacientams, netekusiems kelių dantų viename dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Dažniausiai gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, tačiau tinka ir priekiniams. Su šiais protezais kramtymo krūvis perduodamas dantims, esantiems visame dantų lanke, alveolinės ataugos gleivinei bei kaului. Protezas turi metalinį karkasą, kuris specialių apkabėlių arba užraktų pagalba tvirtinasi prie burnoje

Lanko atraminiai protezai

Tai daliniai išimami protezai, skirti pacientams, netekusiems kelių dantų viename dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Dažniausiai gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, tačiau tinka ir priekiniams. Su šiais protezais kramtymo krūvis perduodamas dantims, esantiems visame dantų lanke, alveolinės ataugos gleivinei bei kaului.

Protezas turi metalinį karkasą, kuris specialių apkabėlių arba užraktų pagalba tvirtinasi prie burnoje likusių atraminių dantų, taip pacientui suteikiamas komforto jausmas kandant ar kramtant, protezas nejuda ir išlieka stabilus. Į plastmasinį pagrindą, kuris remiasi į gleivinę yra sustatomi trūkstami dantys.

Kai žmogus neturi krūminių dantų ir nėra galimybės protezuoti implantais, lankiniai protezai yra išties geras problemos sprendimo būdas.

Susiję gydytojai