Periodontitas

Periodontitas tai liga, kurios metu yra pažeidžiami dantį supantys audiniai: dantenos, kaulas, dantį prilaikantis raištis.  Periodontitas yra gingivito (dantenų uždegimo) pasekmė, nesiėmus jokių gydymo priemonių ir nepagerėjus individualiai burnos higienai. Periodontitas pasireiškia dantenų uždegimu bei progresuojančiu dantį prilaikančio raiščio ir kaulo netekimu. Sergant periodontitu galima matyti: paburkusias raudonas dantenas, atsitraukusią aplink dantį esančią danteną bei

Periodontitas

Periodontitas tai liga, kurios metu yra pažeidžiami dantį supantys audiniai: dantenos, kaulas, dantį prilaikantis raištis. 
Periodontitas yra gingivito (dantenų uždegimo) pasekmė, nesiėmus jokių gydymo priemonių ir nepagerėjus individualiai burnos higienai.

Periodontitas pasireiškia dantenų uždegimu bei progresuojančiu dantį prilaikančio raiščio ir kaulo netekimu. Sergant periodontitu galima matyti: paburkusias raudonas dantenas, atsitraukusią aplink dantį esančią danteną bei kraujavimą iš jos valant dantų šepetėliu. Dantenos gali tapti jautrios bei skausmingos. Taip pat gali atsirasti danties paslankumas.


Dažniausia periodonto priežastis – susikaupusios ir gerai nenuvalomos apnašos bei maisto likučiai, taip pat susidarę viršdanteniniai ir podanteniniai akmenys. 


Pastebėjus dantenų kraujavimą ar dantenoms tapus jautrioms, skausmingoms rekomenduojama kreiptis į periodontologą, kuris gali sustabdyti nuo tolimesnio ligos progresavimo ir dantų netekimo.

Susiję gydytojai